Mini PARADA PAROWOZÓW już niedługo!

1 sierpnia 2015 r., czyli już za kilka dni, w Nadmorskim Parku Miniatur i Kolejek w Dziwnowie odbędzie się fantastyczne, rodzinne wydarzenie, które uraduje nie tylko najmłodszych wielbicieli kolei. Nazwa tej pierwszej edycji imprezy, która prawdopodobnie odbywać się będzie cyklicznie, co roku, to wdzięcznie brzmiące hasło: "Mini PARADA PAROWOZÓW".

Właśnie tego dnia, na teren parku, przy ulicy Dziwnej, w Dziwnowie zawitają gościnnie 4 miniaturowe parowozy, wykonane z wielką starannością, w skali 1:10 i będące replikami lokomotyw polskiej konstrukcji i produkcji. Dla bardziej wtajemniczonych w tematykę kolejową, będą to modele:

  • Ok1
  • Ty45
  • Pt47
  • Ol49

Maszyny te odwiedzą dziwnowski Park, dzięki nawiązaniu współpracy z zaprzyjaźnionymi miłośnikami polskich kolei.

A oprócz podziwiania kursujących po parku, napędzanych parą gości, będzie można również przejechać się, uruchomioną w lipcu Kolejką Parkową, która jest repliką amerykańskiego parowozu z wagonikami. Ciuchcia ta jest także wykonana w skali 1:10, a z przejażdżki nią skorzystać mogą zarówno dzieci jak i dorośli. Taki kurs z pewnością dostarczy wielu miłych wrażeń i nieschodzących z twarzy uśmiechów.

Parada będzie trwała przez cały dzień, w godzinach 10:00-19:00, zatem najmłodsi z pewnością zdążą nacieszyć się ciekawym widokiem mknących parowozów, mniejszych kolejek jeżdżących po torach o długości już ponad 1000 metrów i dumnie stojących dookoła, miniaturowych makiet latarni morskich polskiego wybrzeża.

Do zobaczenia 1 sierpnia!

Galeria
Dodano: 2015-07-23 15:59:00

Komentarze (2)
Anonim
5.08.2021 15:58

Świetna atrakcja, szczególnie dla dzieci, chociaż dorośli też będą dobrze się bawić.

Anonim
5.08.2021 15:58

Wow! Jaka szkoda, że mnie ominęło. Z pewnością pojadę następnym razem.

Dodaj komentarz