O Dziwnówku i atrakcji, którą koniecznie trzeba zobaczyć

Dziwnówek w Zachodniopomorskiem to istny raj dla miłośników plażowania, wędkowania i pozostałych sportów wodnych. Jednak co z innymi polecanymi atrakcjami? Najlepiej zdać się na turystyczne magnesy okolicznych miejscowości, szczególnie sąsiedniego Dziwnowa. To nie tylko miasto portowe, organizujące coraz ciekawszy z roku na rok Festiwal Gwiazd Sportu - właśnie tutaj znajduje się najchętniej odwiedzana rodzinna atrakcja na wybrzeżu, czyli Park Miniatur i Kolejek.

Odległość absolutnie nie będzie najmniejszym nawet problemem. Z centrum Dziwnówka to dokładnie 6 kilometrów - najpierw na Międzyzdroje, a zaraz za mostem zwodzonym łączącym stały ląd z wyspą Wolin druga w lewo (ul. Marynarki Wojennej) - łącznie mniej niż 10 minut jazdy samochodem. Warto wybrać się w tę krótką podróż, dla niezłego zestawu znakomitych atrakcji dla rodzin z dziećmi w całej okolicy.

Atrakcja dla dorosłych

Co może skusić dorosłych, którzy niejedno już wcześniej widzieli? Choćby cała masa ciekawostek na temat niezwykłych zabytków - głównie latarni polskiego wybrzeża, ale nie tylko. Modele w skali 1:10 wiernie odtwarzają oryginalne konstrukcje, przewodnicy sypią anegdotami… a wszędzie dookoła jeżdżą małe pociągi, poruszające sentymentalne struny dawnego dzieciństwa.

Atrakcja dla grupy zorganizowanej

Większe gromadki gości - przede wszystkim w wieku szkolnym, lecz nie tylko - mogą liczyć na specjalny program wizyty w Parku Miniatur i Kolejek. Wśród najciekawszych atrakcji dla zielonej szkoły należałoby wymienić zajęcia modelarskie dla bardzo początkujących, poznawanie specyfiki pracy różnych zawodów powiązanych z tematyką parku (kolejarz, latarnik, modelarz) oraz małą imprezę plenerową z ogniskiem, jedynym w swoim rodzaju pokazie artystycznym i kilkoma różnymi grami/zabawami dla uczestników kolonii.

Atrakcja dla dzieci

Kiedy maluchom znudzi się już podziwianie zabytków w miniaturze i śledzenie barwnych oraz głośnych mini-pociągów, dzieci wciąż mają mnóstwo ciekawych zajęć i rzeczy do sprawdzenia. Największym powodzeniem wśród młodocianych cieszą się przejażdżki pasażerską kolejką parkową - małą, za to niezwykle klimatyczną dzięki efektom specjalnym (dym, para, pełne udźwiękowienie). A na dokładkę: nowoczesny plac zabaw, oryginalne pamiątki ze sklepiku oraz pyszne gofry i lody.

Podsumowując - nie ma lepszej atrakcji dla rodziny z dziećmi, niż Park Miniatur i Kolejek w Dziwnowie. Mogą być co najwyżej równie dobre. Spokojnie można spędzić w nim kilka godzin, na przemian oddając się niezobowiązującym zabawom, poszerzaniu horyzontów i zasobów informacji oraz niespiesznemu relaksowi w cieniu drzew i otoczeniu kolorowych kwiatów.

Galeria
Dodano: 2017-06-14 11:47:00

Komentarze (0)
Dodaj komentarz