Wielkanoc nad morzem ---wielkanoc--- w Dziwnówku

Zamiast spotkania przy rodzinnym stole - Wielkanoc nad morzem w Dziwnówku. Jeszcze kilkanaście, kilkadziesiąt lat temu rzecz nie do pomyślenia w bardzo przywiązanym do tradycji społeczeństwie. A dziś nikogo taka sytuacja nie dziwi, już ponad 30% Polaków poważnie rozważa spędzenie najistotniejszych w chrześcijańskim kalendarzu świąt daleko poza rodzinnymi stronami, w jednym z tych kurortów, które latem przeżywają prawdziwy najazd turystów.

Wielkanoc nad morzem

A przecież w trakcie Wielkanocy nad morzemDarłówko nie ma nawet porównywalnego obłożenia z tym, którego należy spodziewać się latem. Dzięki temu z praktycznie wszystkich atrakcji w okolicy można korzystać o wiele swobodniej. Na plaży jest sporo wolnego miejsca, zaś kolejki przed Bałtyckim Parkiem Dinozaurów czy do Muzeum Minerałów w Kamieniu Pomorskim będą wyraźnie krótsze i łatwiejsze do zniesienia. A możliwości interesującego spędzenia czasu jest w tej części zachodniopomorskiego o wiele, wiele więcej.

Miłośnicy relaksu nad wodą chętnie wybiorą się rejs z portu w Dziwnowie - na pełne morze lub po Zalewie Kamieńskim - lub pójdą powędkować nad brzeg Zatoki Wrzosowskiej. Wyjazd na Wielkanoc nad morze do Dziwnówka można także wykorzystać do kilku wycieczek na Wolin. W mieście o tej samej nazwie warto zwiedzić Muzeum Regionalne im. A.Kaubego oraz niezwykłe Centrum Słowian i Wikingów. Międzyzdroje kuszą pięknem nieskazitelnej natury Wolińskiego Parku Narodowego, najsłynniejszą w Polsce Aleją Gwiazd czy rozmaitymi muzeami. Z kolei Świnoujście słynie z morskiej latarni i zespołu zabytkowych fortów, tworzących niegdyś potężną twierdzę.

Wielkanoc w górach

Nie należy zapominać, iż decydując się na Wielkanoc nad morzem w Dziwnówku właściwie nie trzeba w ogóle przejmować się świąteczno-domowymi zajęciami. Wycieranie mebli, odkurzanie dywanów, mycie podłóg? Nic z tych rzeczy. Wielkanocne śniadanie, stosownie wystawne obiady czy rozmaite słodkości - to wszystko również będzie gotowe na miejscu, przygotowane przez personel wybranego obiektu noclegowego. Gościom pozostaje cieszyć się tym wszystkim i miło wypoczywać.

Kiedy już nieodwołalnie zapadnie decyzja, żeby na następną Wielkanoc wyjechać nad polskie morze, pozostanie tylko zdecydować się na jeden z kurortów. Mały i zaciszny Dziwnówek niewątpliwie okaże się bardzo dobrą propozycją.

Dodano: 2016-10-12
Komentarze (0)
Dodaj komentarz