Dziwnówek

  • Ocena
  • Dla dwojga
  • Dla dzieci
  • Dla dorosłych
  • Dla seniorów
Opis

Niewielka nadmorska wieś w województwie zachodniopomorskim, powiecie kamieńskim i gminie Dziwnów. W 2006 roku, Dziwnówek zamieszkiwało około 500 stałych mieszkańców. To niewielkie lecz bardzo znane kąpielisko, sławę zawdzięcza swojemu położeniu między Bałtykiem, a jeziorem Wrzosowskim, będącym częścią Zalewu Kamieńskiego. Jednocześnie skrzyżowanie bardzo ważnych dróg prowadzących wzdłuż i w kierunku wybrzeża sprawia, że miejscowość posiada w pewnym sensie gwarancję rozwoju turystycznego i dostatku mieszkańców.

Pierwsze wzmianki o osadzie oraz zlokalizowanej tam karczmie "Lutke Divenow", pochodzą z 1503 roku i dotyczą umowy dzierżawnej. Zawsze była to wieś rybacka. Od końca XIX wieku, rozwija się funkcja letniska, powstały wówczas 3 hotele.

Właściwości lecznicze morskiej wody oraz położone na mierzei lasy iglaste, wspomagają leczenie chorób układu oddechowego. Właściwości lecznicze klimatu Dziwnówka umożliwiły otrzymanie statusu uzdrowiska, które obecnie jest niewielkim uzdrowiskiem dziecięcym. Odkryte w 1867 roku, źródła wody chlorkowo-sodowej o dużej mineralizacji, nie są niestety eksploatowane.

Galeria

Opinie

Dodaj opinię
Ocena ogólna:
Dla dwojga:
Dla dzieci:
Dla dorosłych:
Dla seniorów:

Komentarze (0)
Dodaj komentarz
Lokalizacja