Dziwnówek atrakcje turystyczne, ciekawe miejsca

Wczasowicze wybierający się do Dziwnówka mogą spodziewać się unikalnego zestawu atrakcji turystycznych. Owszem, miejscowość nie należy do szczególnie rozbudowanych czy intensywnie promujących się w skali kraju - ale kameralne, nadmorskie miasteczko zawsze będzie miało kilka asów w rękawie. Bliskość nadbałtyckiej plaży to wyjątkowo silny magnes, zwłaszcza w gorące, wakacyjne miesiące lata. Wylegiwanie się na piasku, gra w siatkówkę czy beach soccera, opalanie się i różne szaleństwa na morskich falach to dopiero początek. Zwłaszcza biorąc pod uwagę możliwości, jakie otwierają się w Dziwnówku i jego okolicach.

Jako portal polecamy w szczególności najchętniej odwiedzaną rodzinną atrakcję wybrzeża - Park Miniatur i Kolejek. Mieści się on w sąsiednim Dziwnowie, niedaleko za zwodzonym mostem łączącym “kontynentalną” część Pomorza Zachodniego z wyspą Wolin. Spokojnie można się tam wybrać z dziećmi na rowerach, a nawet spacerem. Z rana porządny spacer wzdłuż brzegu, potem parę godzin świetnej zabawy wśród śmigających pociągów, parkowej zieleni i realistycznie odwzorowanych latarni. Owszem, zdobiąca Dziwnówek atrapa morskiej latarni to całkiem ciekawa atrakcja - jednak znacznie bardziej interesujące będzie oglądanie i badanie tych prawdziwych, poprzez oglądanie szczegółowych miniatur i poznawanie całej masy ciekawostek.

Samemu Dziwnówkowi niestety raczej brakuje równie dobrych miejsc, zapewniających porównywalne atrakcje dla dzieci. Przyjeżdżając do kurortu razem z pociechami, warto zaplanować wcześniej kilka krótkich wycieczek - dla większego urozmaicenia wypoczynku niż tylko rozkładanie się w różnych miejscach na długiej plaży. Doskonałym kierunkiem będzie Wolin - zarówno miasto o tej nazwie, jak i inne miejscowości na wyspie. Na początek: Centrum Słowian i Wikingów. Świetny średniowieczny skansen, pozwalający pobawić się rycerzy… a raczej dzielnych wojów. Albo świnoujskiePodziemne Miasto, przybliżające wojskowe tajemnice Zimnej Wojny.

Dziwnówek będzie również niezłą bazą wypadową do słynnych Międzyzdrojów. Tam wachlarz i tematyka oferowanych atrakcji turystycznych są wyjątkowo szerokie. Miłośników filmów i kinematografii przyciągną Aleja Gwiazd oraz pełne sobowtórów Muzeum Figur Woskowych. W poszukiwaniu wizualnych doznań - i subtelnych walorów dydaktycznych - warto udać się do pobliskiego Planetarium, wyświetlającego parę fascynujących pokazów. Natomiast ci, którym bliskie są postawy ekologiczne, nie mogą nie przespacerować po parku narodowym. Można też zajrzeć do żubrzej zagrody czy muzeum przyrodniczego. A komu mało w okolicy atrakcyjnych zabytków, niech wstąpi do Bałtyckiego Parku Miniatur, gdzie są modele m.in. zamku w Schwerinie, estońskiego pałacu Kadriorg czy gotyckiego kościoła w Trzęsaczu.

Gdyby z jakiegoś powodu transport samochodowy był na czas pobytu w Dziwnówku ograniczony lub niedostępny, to już do Dziwnowa na pewno nie będzie zbyt daleko. A tam już turystom bardzo łatwo jakąś atrakcyjną propozycję. Zwłaszcza latem, kiedy organizowanych jest mnóstwo imprez, festynów i innych wydarzeń. Poza tym to miejscowość portowa, z długimi i chlubnymi tradycjami rybackimi - a wyprawa na ryby czy wycieczkowy rejs zawsze będzie atrakcją, na którą spoglądać się będzie przychylnym okiem.

Po drodze z Dziwnówkiem i jego atrakcjami z pewnością będzie zwolennikom odpoczywania na sportową modłę. Zalew Kamieński i jego Zatoka Wrzosowska to niezłe akweny do tego, aby na stosunkowo spokojnych i bezpiecznych wodach potrenować żeglarstwo i inne dyscypliny. Takie jak chociażby windsurfing. A jeśli ktoś bardzo nie chce się zamoczyć, to z pewnością znajdzie w okolicy kilka niezłych łowisk wędkarskich. Z kolei po sąsiedzku, w Dziwnowie można znaleźć park linowy Tarzanię oraz obiekty sportowe do bardziej uniwersalnych konkurencji - kompleks boisk na świeżym powietrzu (piłka nożna, koszykówka, tenis) oraz zadaszoną halę. Z kolei we Wrzosowie działa mały ośrodek jazdy konnej.

Dziwnówek atrakcje posiada takie, jakich należy oczekiwać po nadbałtyckim kurorcie w Polsce. I sporo więcej, dzięki rozbudowanej ofercie rozrywkowo-muzealnej sąsiednich miast i miasteczek. Monotonia nie zagrozi nikomu, kto przed przyjazdem zdecyduje się sprawdzić, jakie opcje na wykorzystanie wolnego czasu będą dostępne w okolicy.