
GIGANTYCZNE DMUCHANE PLACE ZABAW W POBIEROWIE I NIECHORZUZ naszych atrakcji można korzystać już od 3 roku życia do 102 latAtrakcje dla całej rodziny:gigantyczne zjeżdżalnieskoczniesuche baseny z ku...

Niepozorny, przez lata zaniedbywany, za to istotny dla nauki zabytek. W XVIII-wiecznym dworku, oryginalnie wybudowanym w XIII/XIV w. jako kuria dziekana w Kamieniu Pomorskim, mieszkał Ewald Jürgen von Kleist. To właśnie ten uczony przeprowadził pierwszą udaną próbę kondensatora elektrycznego, choć w historii zapisała się nieznacznie młodsza butelka lejdejska.

Reprezentacyjna siedziba miejskich władz, wybudowana na przełomie XIII i XIV. Najprawdopodobniej ratusz wzniesiono tuż po tym, jak w 1274 r. Kamień Pomorski otrzymał prawa miejskie. Od tego czasu magistrat wielokrotnie przebudowywano, o zniszczeniach wojennych nie wspominając. Po rekonstrukcji z 1969 r. zabytek łączy elementy neogotyckie i renesansowe.

Placówka założona przez lokalną społeczność, prezentująca burzliwe dzieje regionu. A jest co pokazywać, gdyż Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej posiada niezwykle bogate zbiory: od prehistorycznych skamielin po renesansowe zabytki. Na szczególną uwagą zasługują średniowieczne dzieła sztuki sakralnej. Wiele eksponatów pochodzi z okolicznych wykopalisk archeologicznych.

Nie lada gratka dla domorosłych mediewistów. Fortyfikacje z Kamienia Pomorskiego pochodzą z XIV stulecia - prawdopodobnie wzniesione je tuż po ataku Brandenburczyków na przełomie wieków - i zachowały się w bardzo dobrym stanie. Zwłaszcza w północnej i zachodniej części miejscowości. Oprócz pasa murów, dostępu do miasta broniło też 5 bram i 8 baszt.

Jedna z najlepiej zachowanych pozostałości po XIV-wiecznych fortyfikacjach Kamienia Pomorskiego. Baszta Wolińska, służąca za jedną z 5 bram wjazdowych do otoczonego murami miasta, powstała ok. 1308 roku. Od gotyckiej architektury wyraźnie odcina się spiczasty szczyt z XIX w. Zabytek służy za siedzibę Muzeum Minerałów, prezentującego również eksponaty historyczne.

Bardzo ciekawa wycieczka w daleką przeszłość, nawet 10 tysięcy lat przed Chrystusem. Tak wiekowe są najstarsze eksponaty prezentowane w muzeum. Wystawy skupiają się na tym, kim byli, w co wierzyli i czym się zajmowali mieszkańcy dawnego Wolina. Szczególnie interesująca wydaje się część dot. wczesnego średniowiecza, kiedy to port-osada przeżywała złote czasy.

Wyjątkowo żywa i intrygująca lekcja zapomnianej nieco historii. Wizyta w tym skansenie pozwoli nie tylko zobaczyć, ale i doświadczyć życia typowego mieszkańca wczesnośredniowiecznej osady na Pomorzu. Z czasów, kiedy Wolin był jednym z najważniejszych miast i ośrodków handlowych. Kogo fascynuje świat Wikingów i Słowian, po prostu nie może ominąć tego miejsca.

Fantastyczna podróż przez 9 krajów - z użyciem odrobiny wyobraźni. Bałtycki Park Miniatur pozwala zobaczyć realistycznie odwzorowane, pełne szczegółowych detali modele zabytków i innych charakterystycznych budowli w państwach nadbałtyckich. Wszystkie miniatury wykonano w jednolitej skali 1:25. Park w Międzyzdrojach dysponuje - póki co - 22 obiektami.

W trakcie II WŚ znajdowało się tu stanowisko wielkokalibrowej artylerii. Istotniejszą rolę sieć bunkrów, schronów i korytarzy miała odgrywać w przypadku wybuchu III WŚ - według planów było to Zapasowe Stanowisko Dowodzenia Frontu Polskiego, skąd kierowana miała być operacja ataku Ludowego Wojska Polskiego na Skandynawię. Podziemne Miasto dostępne jest do zwiedzania.

Placówka powstała z inicjatywy mieszkańców oraz władz miasta, które swego czasu było jednym z najważniejszych portów rybackich na całym polskim wybrzeżu. Kolekcję przedmiotów związanych z połowem ryb zbierano w trakcie jednej z edycji Festynu Rybaka, w 2011 r. Wstęp do Muzeum Rybołówstwa, mieszczącego się naprzeciwko Urzędu Miejskiego, jest bezpłatny.

Wizyta w parku linowym - najlepiej całą rodziną - to doskonały i sprawdzony sposób na aktywny wypoczynek, dostarczający “nieco” mocniejszych wrażeń od opalania się na plaży. Pokonywanie najróżniejszych przeszkód, zróżnicowanych pod względem poziomu trudności oraz wysokości, jest oczywiście bezpieczne. A to dzięki instruktorom oraz stosownym zabezpieczeniom.

Jedna z wizytówek całego Dziwnowa, doskonale rozpoznawalna przez bodaj każdego turystę konstrukcja. Most zwodzony zapewnia nie tylko drogową łączność północno-wschodniej części wyspy Wolin ze stałym lądem, ale i otwarcie ujścia Dziwny dla wyższych jednostek pływających. Elektrycznie sterowany most, kilkukrotnie już remontowany, ukończono w latach ‘50 XX wieku.

W upalny dzień, wielu gości Dziwnowa chętnie spędza swój wolny czas na plaży. Kąpieliska w Dziwnowie mogą poszczycić się certyfikatem Błękitnej Flagi tzn. spełniającym kryteria w zakresie: jakości...

Zespół umocnień i fortów, który w połowie XIX wieku wybudowano w Świnoujściu. Kolejne twierdze stawiano, by nie dopuścić do zdobycia portu przez wroga (w tamtym czasie Prusy prowadziły wojny m.in. z Francją i Danią). Później mieściła się tu baza marynarki wojennej. Do dnia dzisiejszego w całkiem przyzwoitym stanie zachowały się 3 z 4 grup fortyfikacji.

Konstrukcja pochodząca z I połowy XIX stulecia, wzniesiona na polecenie króla Prus Fryderyka Wilhelma III. Celem było - powstrzymanie zapiaszczenia ujścia rzeki Świny, by duże jednostki mogły swobodnie wpływać do portu. Założenia udało się osiągnąć, a typowa solidność wykonania sprawiła, że falochrony Stawa Młyny (250 i 1400 m długości) wciąż spełniają swoją rolę.

Muzeum Figur Woskowych to niepowtarzalna galeria osobistości - a konkretniej ich wiernie odwzorowanych modeli. Potężni politycy, artyści, gwiazdy kina i estrady, bohaterowie bajek czy filmów… A wszyscy jak żywi, dostępni na wyciągnięcie ręki. W sumie ponad 100 postaci. Ważna wiadomość jest taka, że wszelkie zdjęcia i “selfie” można pstrykać bez dodatkowych opłat.

Skarby Ziemi budzą duże zainteresowanie - czy są to szlachetne kamienie, czy szczątki dinozaurów. Placówka w Kamieniu Pomorskim może się pochwalić również eksponatami dosłownie nie z tej Ziemi - kawałkami meteorytu Gibeon. Muzeum Kamieni mieści się we wnętrzu zabytkowej baszty z bramą wolińską - pozostałości po XIV-wiecznych murach miejskich.

Dziwnówek posiada 6 zróżnicowanych technicznie zejść na plażę. Niektóre są niemal płaskie bez schodów i podjazdów. Inne strome metalowe lub specjalne, ze zjazdem dla niepełnosprawnych.

Wbrew temu, co mogłoby się niektórym wydawać, jeździectwo nie jest sportem lekkim, łatwym i wyłącznie przyjemnym. Ewentualne trudy rekompensują jednak wspaniałe wrażeniami oraz niepowtarzalne doznania. We Wrzosowie działa gospodarstwo agroturystyczne, które organizuje jazdy w ujeżdżalni, na padoku, w terenie, bryczką oraz zimowe kuligi po rejonie wybrzeża.

Plątanina ścieżek nadmorskich, ciągnących się wzdłuż wydm w dziwnowskich lasach jest magnesem nie tylko dla spacerowiczów, ale i miłośników jazdy na rowerze. Zresztą przez miejscowość prowadzi w st...

Nazwa sugeruje miejsce, gdzie zgromadzono realistyczne modele prehistorycznych gadów oraz innych dawno wymarłych stworzeń. I to prawda. Z tym, że atrakcje dziwnowskiego parku dopiero na tym się zaczynają. Place zabaw, parki linowe, safari z prawdziwymi zwierzętami, bungee, salon gier, Muzeum Minerałów… Wspaniałe połączenie zabawy z edukacją.

Park Miniatur i Kolejek w Dziwnowie to fantastyczna atrakcja dla małych i dużych. Znaleźć tu można miniatury latarni morskich polskiego wybrzeża oraz repliki lokomotyw, wagonów i parowozów z taborami, które wydają dźwięki i wypuszczają dym z kominów, jak prawdziwe pociągi. Wszystko stworzone jest ręcznie, z wielką starannością i dbałością o najmniejsze szczegóły.